برگزیده آخرین اخبار

برگزاری همایش بزرگداشت نواب صفوی و شهدای فدائیان اسلام با حضور علمای اعلام و شخصیتهای برجسته کشوری و لشگری چاپ فرستادن به ایمیل
  به گزارش پایگاه خبری جمعیت فدائیان اسلام ،  همایش بزرگداشت شهید نواب صفوی و شهدای فدائیان اسلام با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در سالن همایش‌های شهرداری قم و نیز مزار شهید نواب برگزار شد. در همایش بزرگداشت شهید نواب صفوی و شهدای فدائیان اسلام، «آیت الله العظمی شبیری زنجانی»، «آیت الله حائری شیرازی»، «آیت الله شاه آبادی»، «سرلشکر سید حسن فیروزآبادی»، «امیرآبادی فراهانی» نماینده مجلس شورای اسلامی، «دلبری» شهردار قم، «سردار سید جواد هاشمی» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و نیز جمعی از خانواده شهدا حضور داشتند.

 

محمد مهدی عبدخدایی در این مراسم با چشمانی گریان به پشت تریبون آمد و گفت: جمعیت فدائیان اسلام در دورانی که خفقان بر جامعه حاکم بود با کمترین امکانات به فعالیت پرداختند و دوران سختی را گذراندند.

دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام با اشاره به اینکه اقدامات فدائیان اسلام تحولی را در جامعه بوجودآورد، افزود: شهید نواب صفوی و همرزمانش الگوی شجاعت بودند که باید از آن‌ها درس گرفت.

مشاور فرمانده سپاه تهران نیز در این مراسم در سخنانی اظهار کرد: از خداوند می‌خواهیم ما را به این شهدا ملحق کند که اگر ملحق نشویم خسرالدنیا و الآخره خواهیم شد.

قاسم صادقی با بیان اینکه شهدا جان خود را دادند تا ما اکنون در آرامش و آسایش زندگی کنیم، تصریح کرد: باید به خود ببالیم که این چنین شهیدانی را تقدیم اسلام کرده‌ایم و این شهدا بودند که ما را زنده کردند.

وی تصریح کرد: من هرگز شهید نواب صفوی را ندیدم اما راه و رشادت‌های او را در چهره بزرگانی چون سید مجتبی هاشمی به خوبی دیدم که بعد از نواب صفوی پرچم او را به دوش می‌کشیدند.

صادقی عنوان کرد: شهید هاشمی همچون نواب صفوی بود که مانند شمع می‌سوخت و دیگران به دور او می‌گردیدند.

وی با بیان اینکه استقامتی که شهدا در ۸ سال دفاع مقدس به خصوص در چند ماهه اول از خود نشان دادند لرزه بر اندام دشمن انداخت، اظهار کرد: تاریخ در حال تکرار است زیرا بسیاری از شهدای انقلاب مانند شهدای صحنه کربلا در مسیر اسلام به شهادت رسیدند.

حضور بر مزار شهید و آغاز ساخت مجتمع فرهنگی شهید نواب

پس از برگزاری مراسم، آیین کلنگ زنی مجتمع فرهنگی هنری شهید نواب صفوی در مزار آن شهید بزرگوار در آرامستان وادی‌السلام قم برگزار شد.

alt
alt
 

افزودن نظر